השכרת רכב לתיירים בארץ

עונת הקיץ היא גם עונת התיירות. תיירים רבים שמגיעים לישראל מסתייעים בשירותי חברות להשכרת רכב כדי לנסוע באופן עצמאי בכבישי הארץ. אבל, כשמתחילה עונת הקיץ, גם מספר שוכרי הרכב הולך וגדל, מה שמשפיע כמובן גם על עלויות ההשכרה. בעצם, מתחילת חודש יוני ועד לסוף אוגוסט, המחירים הולכים ומרקיעים שחקים. אבל לא רק בארץ. בארצות הברית למשל, המחיר הממוצע להשכרת רכב בקיץ בשדה התעופה גבוה בכ-56% לעומת מחיר ההשכרה של אותו רכב במרץ.

בנוסף למחירי ההשכרה, כדאי להיות מודעים לסוג הביטוח שעושים לפני היציאה מאתר החברה. חשוב לדעת שאתם מכוסים בכל מקרה של תקלה או תאונה. כך, לא תמצאו את עצמכם נדרשים לשלם סכומי כסף גבוהים עבור חלקי חילוף לרכב ותיקונים או עבור העלויות שנגרמות לחברה כתוצאה מהשבתת הרכב התקול.

הנה כמה טיפים להשכרת רכב בקיץ במחירים אטרקטיביים:

-לחפש סוכנויות השכרה קטנות. לפעמים עדיף לדלג על חברות ההשכרה הגדולות והידועות, ולנסות לשכור רכב בחברות עצמאיות שיכולות להציע מחירים יותר אטרקטיביים כיוון שעלויות התפעול שלהן נמוכות יותר. ניתן למצוא מידע לגבי מחירי ההשכרה של חברות אלה באינטרנט.

-לחפש מבצעים והנחות באינטרנט. חברות להשכרת רכב מציעות הנחות לחברי המועדון שלהן ולארגונים אחרים עימם הן שותפות כמו AAA. במקרה שהתייר אכן חבר מועדון בחברת השכרה גדולה, הוא יוכל ליהנות מהמבצעים ומההנחות שחברה זו מציעה ללקוחות הקבועים שלה.

-לבדוק באתרים להשוואת מחירים. קיימים באינטרנט אתרים שעוקבים כל העת אחר מחירי ההשכרה הנמוכים ביותר האפשריים. אתרים אלה מציעים גם טבלאות השוואה לכל סוג של רכב שמוצע להשכרה על ידי חברות ההשכרה בישראל.

-להימנע מהשכרה בשדה התעופה. השכרת רכב מחוץ לשדה התעופה היא בדרך כלל זולה יותר מאשר השכרה בשדה. זאת משום שההשכרה בנמל התעופה כוללת עמלות שמעלות את המחירים בכ-30% ולעיתים אף יותר. השכרה מחוץ לנמל התעופה יכולה לקצץ בעלויות ההשכרה בשיעור ניכר.

-לשכור את המכונית למשך זמן ארוך יותר ממה שאתם זקוקים לו. זה אולי נשמע מנוגד לכל היגיון אבל השכרה ליום אחד בנוסף להשכרה השבועית או אפילו הוספה של כמה שעות כדי להאריך את ההשכרה במהלך סוף השבוע – יכולה בעצם להוריד את העלות. אסטרטגיה זו מנצלת את המחירים הנמוכים שמיועדים למטיילים בסופי שבוע. בדרך זו אפשר כאילו לעבוד על המערכת כאשר מחזירים את הרכב מוקדם יותר מהמתוכנן, ובכך זוכים בהנחה.

-לנהל משא ומתן. גם לאחר שהרכב הוזמן במחיר הטוב ביותר האפשרי, שווה לנסות להתמקח ליד דלפק ההשכרה כדי לראות אם בדרך כלשהי אפשר לשדרג את סוג הרכב שהוזמן. הדבר תלוי בסוג הרכב ובמספר המכוניות הפנויות וכמובן במצב רוחו של הפקיד בדלפק. אבל לא מעט חברות ישמחו לשדרג את הרכב ולתת לשוכר רכב גדול במחיר של רכב קומפקטי.

-תשלום מראש. חברות להשכרת רכב מציעות הנחות של עד 20% לנוסעים שמוכנים לשלם מראש. בנוסף, השכרת רכב ברגע האחרון כמעט תמיד תעלה יותר מהזמנה מוקדמת של הרכב.

לדוברי אנגלית: car rental israel