ליסינג

סוגי ליסינג

חברות ליסינג רבות מספקות פתרונות נוחים עבור משפחות בישראל שלא יכולות להרשות לעצמן לרכוש רכב חדש או אפילו רכב יד שנייה במצב טוב. מהם סוגי הליסינג השונים ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, על כך במאמר הבא.

מה זה בכלל ליסינג?

ליסינג היא סוג של שיטת מימון שמאפשרת לצרכן להנות מרכב בטיחותי, אמין ובמצב טוב בלי לספק לחברה את כל הכסף הנדרש לרכישת הרכב מראש, אלא בצורה של הלוואה.

ליסינג מימוני -תבדקו עכשיו הצעות ממגון חברות ליסינג

הצרכן יקבל הלוואה בכדי לרכוש רכב חדש. טרם יקבל הלקוח את הרכב, יוחלט על תקופת ההלוואה שנעה לרוב בין 3-6 שנים.יתרון: רכישת הרכב בתשלומים נוחים המאפשרים לצרכן להנות מנהיגה ברכב חדש או חדש יחסית. חיסרון: כל ההוצאות של הרכב הן באחריות הלקוח.

ליסינג פרטי – חבילות ליסינג ומימון לפרטים

בשונה מהליסינג המימוני, כאן הלקוח משלם מקדמה מראש לפי היכולת שלו ואת שאר הכסף משלם לחברה בתשלומים נוחים שנפרסים לרוב על פני שנה, שנתיים או שלוש. לאחר תקופת התשלום, יוכל הלקוח לשדרג את הרכב הישן בחדש או לחלופין להמשיך ולשלם עד שהרכב יהיה בבעלותו. היתרונות: גמישות בתשלומים, מגוון מסלולים אפשריים וכמובן האפשרות להחזיר את הרכב לחברה עם סיום תקופה התשלומים. החסרונות הם שלעתים חברת הליסינג  מספקת כל מיני מגבלות על ההחזרה של הרכב ולכן חשוב לשים לב לכל מיני נתונים מראש כמו מספר הקילומטרז’, תאונות וכדומה.

ליסינג עסקי – חבילות ליסינג תפעולי לחברות ניהול צי רכב ועוד.

מתאים יותר לחברות או לבעלי עסקים קטנים. כך החברה בעצם יכולה לספק לעובדים שלה רכבים בלי לרכוש את הרכב בעצמה. היא משלמת לחברת הליסינג תשלום חודשי קבוע והיא לא צריכה לדאוג לשום דבר שקשור לרכב וזה בעצם גם היתרון. טיפולים, תאונות, ביטוחים, שירותי דרך ושאר בעיות מסופקים ישירות על ידי חברת הליסינג.

 

לסיכום, טרם אתם בוחרים במסלול המתאים לכם חשוב לבדוק היטב את כל הקריטריונים החל ממחיר, דרך סוג הרכב ומאפייניו (צריכת דלק, שנת ייצור, אחריות על מנוע ושאר חלקים), רמת האמינות של החברה, תנאי תשלום, ריביות ורק אז לקבל החלטה.