השכרת רכב בחו"ל

כאשר יוצאים למדינה זרה לחופשה פעילה, כלומר כזו שמשלבת פעילויות נוספות מלבד ישיבה בטלה על שפת הבריכה או הים, מומלץ מאוד להשכיר רכב. למעשה, השכרת רכב בחו"ל היא הדרך היחידה במקרים רבים לראות אתרים מעניינים ולהרחיב אופקים במהלך החופשה.נכון, אפשר להסתדר גם בעזרת התחבורה הציבורית אולם במקרה זה תהיו מוגבלים מאוד ותאלצו לבזבז את ימי החופשה היקרים על המתנה לאוטבוסים ולרכבות במקום לנצלם עד תום. בעזרת הרכב השכור תוכלו להגיע למקומות מעניינים ובלתי שגרתיים ואף לצבור חוויות של מה בכך בתחנות עצירה ספונטניות לצידי המסלול המתוכן, עצירות שבסופו של דבר אחראיות לחלק חשוב מהחוויות בחופשה. אולם יש כמה דברים שחשוב מאוד לקחת בחשבון לפני שמשכירים רכב בארץ זרה, כמה מהם, בכתבה הבאה.

הכרות עם החוק המקומי רגע לפני שאתם נכנסים לסוכנות השכרת רכב בחול חשוב שתעשו היכרות מהירה עם חוקי התנועה המקומיים. לא חסרים סיפורים על תיירים שלומיאלים שמצאו עצמם במעצר בשל שתיית אלכוהול ונהיגה במקומות שזהו העונש הנהוג ובמדינות מסויימות בארצות הברית קל מאוד להכנס למעצר קצר גם בגלל נהיגה במהירות מופרזת. בכל מקרה, אל תסמכו על הגורל יותר מדיי. כל המידה על החוקים הנהוגים בכל מדינה נמצא כיום ברשת האינטרנט ומחקר קצר של כמה דקות עשוי לחסוך מכם עוגמת נפש רבה.

ביטוח, ביטוח ו…עוד ביטוח כפי שבוודאי הבנתם מכותרת הפסקה ביטוח הרכב השכור הוא חשוב מאוד. אין הרבה דברים שיכולים להרוס חופשה מושלמת כמו תשלום סכום עתק על דפיקה קטנה ברכב השכור… נכון, הביטוח עשוי ליקר מעט את מחיר ההשכרה אך בעוד שאת הדולרים הספורים ששילמתם על הביטוח תשכחו במהרה, תשלום של אלפי דולרים עבור נזק לא ישכח כל כך מהר…

הצטיידו מכשיר ניווט לוויני זה לא נעים, בלשון המעטה, לפספס ביקור באתר שנסעתם אליו כמה שעות רק בגלל שהתברברתם ואיחרתם את שעות הפתיחה – ואם אין לכם חוש ניווט מפותח במיוחד, או לחילופין מכשיר ניווט לוויני (GPS) זה כנראה יקרה לכם כמה וכמה פעמים במהלך החופשה… לא קל לנהוג בדרכים לא מוכרות, בוודאי כאשר מערכת הכבישים כולה, על ההגיון הפנימי שלה אינה מוכרת. מכשיר הניווט יסייע לכם להתמודד עם המצב ולהגיע בהצלחה ובמהירות למחוז חפצכם. אם אין לכם מכשיר שתומך במפות עולמיות תמיד תוכלו להוסיף כמה לירות ולקבל מחברת ההשכרה מכשיר ניווט משוכלל.

אל תבנו על שדרוג אנחנו, כישראלים, תמיד קצת יותר מדיי אופטימים. אם אתם מזמינים רכב מסוג מסויים יתכן מאוד שזה יהיה הרכב שתקבלו בסופו של דבר… אם אתם רוצים לטוס למסע מחוף לחוף בארצות הברית עם שני ילדים וארבע מזוודות והרכב שהזמנתם הוא פורד פיאסטה או פיאט פונטו, קחו בחשבון שיש סיכוי לא רע שזה יהיה הרכב שתקבלו ואז תצטרכו להצטופף כל הדרך… בקיצור, הזמינו מראש רכב שמתאים למטרת הנסיעה.

לדוברי אנגלית: car rental israel – שירות השכרת רכב (האתר באנגלית)