הלוואת רכב

הלוואת רכב

המיתון הכלכלי שהשוק האמריקאי שרוי בו זה שנתיים העלה שאלות רבות בנוגע להלוואות. הרי המשבר הזה החל מכך שלווים רבים לא הצליחו להחזיר את הכספים שלוו מן הבנקים. לאחרונה, סוף 2009, מתברר כי האבטלה בארה"ב הצטמצמה בהרבה, כלומר משרות רבות שוב נוצרו ואוישו. הדבר מבשר על צמיחה ומעודד את הכלכלה העולמית כולה, גם את שוק ההלוואות. אחד ההיבטים בכלכלה הוא האמון שהבנקים רוחשים כלפי הציבור. כאשר אמון זה קיים הבנקים אינם חוששים לתת הלוואות. אם אנשים עובדים, הם צפויים להחזיר את ההלוואה. אחד מסוגי ההלוואות שמבטאים היטב את נכונותם של הבנקים לעבוד עם הציבור הוא הלוואת רכב, משום שזאת הלוואה קטנה יותר ממשכנתה וגם משום שכולם חפצים ברכב משלהם, גם אם לא בדירה משלהם.

הריבית שתשלמו על הלוואת רכב

הנגיד של בנק ישראל העלה את הריבית לאחרונה, ולטענתו, אחד משיקוליו היה דווקא הצמיחה במשק. לכן אין הדבר משפיע לרעה על התנאים של הלוואת רכב, גם אם ריבית הפריים (הבסיסית) עלתה קצת. הריבית שבנוסף לפריים לא השתנתה. בכלל, כל בנק רשאי לקבוע את הריבית עבור כל לקוח ולקוח, בהתאם לאמון שהוא רוחש כלפיו, או במילים אחרות, לפי מצבו הכלכלי של הלקוח. אם הלקוח הוא אמין, בעל נכסים או הכנסה שוטפת יציבה, יש שיקבל תנאים מצוינים של הלוואת רכב ושל כל הלוואה בכלל.

ממי לקחת הלוואת רכב?

חברות ליסינג מציעות מימון רכב אבל בדרך שונה מזו של הבנקים. בליסינג בדרך כלל משלמים מקדמה ואחר כך תשלומים. בעת תשלומי ההחזר הלקוח יכול להחליט אם לרכוש את הרכב שברשותו או להפסיק את העסקה ולעבור לעסקה אחרת – לרכב חדש יותר. קצת קשה לחשב את הכדאיות של עסקה מורכבת כזאת. שיקול נוסף בבחירת הגוף המלווה הוא איתנותו הפיננסית. חברות חשובות, ובהן הבנקים, מקבלות ציונים על החוסן הכלכלי שלהן. הציוןAAA הוא הגבוה ביותר ואחריו AA+. סביר כי לכמה מן הבנקים חוסן כלכלי טוב יותר מזה של רוב חברות הליסינג. בבנקים אפשר למצוא מימון מלא לרכישת המכונית שלך והתנאים של הלוואת רכב הם ברורים וטובים, כי הלוואת רכב היא מוצר פופולרי שבאמצעותו הבנק יכול להפגין גמישות ואטרקטיביות.

מדדי הלוואת רכב

אלה הנתונים לבדיקה לפני שאתם לוקחים הלוואת רכב:

· הגדרת תקציב – כמה כסף אתם צריכים או בכמה כסף אתם יכולים להסתפק.

· תקופת ההלוואה – ממד זה משנה את גובה הריבית, כלומר זמן רב = ריבית גבוהה יותר.

· ההחזר החודשי – איפה (אצל איזה מלווה) ניתן לשלם את הסכום הקטן ביותר.

· סוגי ריבית – מהי ריבית הבסיס ומהי הריבית הנוספת, כלומר, מהו הפריים ופלוס כמה אחוזים.

· החזר ההלוואה ביחס להכנסתכם – האם זה עלול ליצור משיכת יתר בחשבונכם ועד כמה.

· צפי הכנסות עתידי – האם אתם צפויים לקבל סכום כסף ניכר במהלך שנות ההלוואה או ההיפך.

 

הלוואת רכב למימוש חלומות

לכמה מאיתנו בחירת רכב היא תוצאה של אהבה ואיננה קשורה כלל לכסף. אנו נשיג את כל סכום נדרש עבור הרכב שאנו חושקים בו. אם אתם נהנים ממכוניות, אוהבים אותן, חייבים להתעדכן בחידושים בענף ובספורט המוטורי, שימו לב לאירועים המתקיימים בעולם, בהם תערוכות רכב ומרוצים. האחד חל תמיד בדצמבר-ינואר והוא מירוץ הדקאר. המירוץ המַפעים מתחיל באירופה, נמשך שמונה עשר ימים רצופים ומפרכים, ומסתיים בדרך כלל בסנגל, עם מי שהצליחו לסיימו בקול תרועה רמה.

עוד כתבות שיענינו אותך: אפליקציית חניה